Zeliha nine ördüğü çorapları kahraman Mehmetçiğe gönderdi

01F7C4D8-1E68-4B54-9F07-2C3D0BC44F58-1.jpeg AC999F38-DE35-475B-822B-FF5FEECFD2AB-0.jpeg

Zeliha nine ördüğü çorapları kahraman Mehmetçiğe gönderdi
Yalova’da yaşayan ve 100’ü aşkın yaşına rağmen rengarenk çoraplar ören Zeliha nine, ördüğü çorapları, soğuk bölgelerdeki askerlere göndermek istediğini belirten bir mektupla birlikte yetkililere teslim etti. Zeliha nine mektubundaki, “Biliyorum bazıları farklı renklerden oldu, bazılarının motifleri tutmadı, yaşıma bağışlayın. Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin” ifadeleri duygulandırdı. Milli Savunma Bakanlığı, “Bu ülkenin kahraman evlatları için bağışlarda bulunan, dualar eden, desteklerini esirgemeyen tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyor, kendilerine sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz” sözleriyle mehmetçikler adına Zeliha nineye teşekkür paylaşımında bulundu.

Yalova’da yaşayan 100’ü aşkın yaştaki Zeliha Barlas, ördüğü rengarenk ve birbirinden güzel çorapları, soğuk bölgelerde vatan görevi yapan askerlere ulaştırmak istedi. Bunun için de oğlu Cafer Barlas’tan “Oğlum bu çorapları ülkenin en soğuk bölgesinde vatan görevi yapan asker evlatlarıma göndermek istiyorum” diyerek bir mektup yazmasını istedi.

“Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin”

Zeliha nine, Mehmetçikler için gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi: “Asker Evlatlarım! Sizlere selam ve dualar gönderiyorum. Ne mutlu sizlere Peygamber ocağında görev yapıyorsunuz. Vatan nöbetlerinizle bizler rahat nefes alıyoruz. Size minnettarız. Gönderdiğim bu mütevazi çorapların kusurunu, eksiğini görmeyin. Biliyorum bazıları farklı renklerden oldu, bazılarının motifleri tutmadı, yaşıma bağışlayın. Ama şunu bilin ki besmele ve dua ile ördüm. Allah sizlere halisane vatan hizmeti nasip etsin. Bu çok değerli bir görev. Vatan olmadan İslam üzerine yaşayamayız, özgür kalamayız. Bunun içindir ki Vatanımız, Dinimiz Özgürlüğümüz birbirinden ayrılamaz bir bütün gibidir. Onlara toz bile kondurtmayız, Elhamdülillah. Ben Zeliha nineniz olarak sizlere hep duacıyım. Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin. Beni de duanızda bir defa olsun hatırlayınız. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Yüz yaşını aşmış Zeliha nineniz.”

yorum